وضعيت:  
  دو شنبه ، 1 اردیبهشت 1393
eco.sbu.ac.ir
 
 
 
 
 
 
 
سایت دانشگاه
 
سايت پژوهشکده
 
 آموزش و تحصیلات تکمیلی کوچک کردن

این گروه با اخذ مجوز از شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری از نیمسال اول سال تحصیلی 1389 اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم باغبانی گرایش گیاهان دارویی و ادویه ای نموده است و دانشجویان علاقه مند به زمینه های اکولوژی و اهلی کردن، فیزیولوژی و اصلاح، کشت بافت و بیوتکنولوژی گیاهان دارویی می تواند با شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته علوم باغبانی این گرایش را در دانشگاه شهید بهشتی انتخاب و ادامه تحصیل دهند. این گروه همچنین با توجه به رسالت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در زمينه تدوين رشته هاي نوين و مورد نياز کشور و نياز به وجود متخصصين ماهر در زمينه هاي کشت، توليد و فراوري گياهان دارويي، از سال 1388 تلاش خود را نسبت به راه اندازي دوره کارشناسي ارشد رشته مهندسی کشاورزی گرایش توليد گياهان دارويي آغاز نموده و در آينده نزديک از طريق آزمون سراسري از بين فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي رشته هاي کشاورزي شامل علوم باغباني، زراعت و اصلاح نباتات، توليدات گياهي، توليد و بهره برداري گياهان دارويي و گياه پزشکي دانشجو مي پذيرد.

معرفي رشته

رشته علوم باغبانی گرایش گیاهان دارویی

رشته گیاهان دارویی و ادویه ای یک از گرایش های رشته علوم باغبانی است که به بررسی جنبه های مختلف گیاهان دارویی اعم از نیازهای اکولوژیکی، فیزیولوژی و اصلاح و عوامل موثر بر کشت و تولید آنها می پردازد. با توجه به رویکرد روز افزون جامعه جهانی به استفاده از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری ها و تامین بهداشت و سلامت جمعیت در حال رشد دنیا، فارغ التحصیلان این رشته می توانند علاوه بر فعالیت در موسسات آموزشی و پژوهشی در زمینه کشت و تولید این گیاهان در سیستم های کشت و صنعت به فعالیت بپردازند. علاقه مندان به این رشته می توانند با شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته علوم باغبانی و با انتخاب این گرایش در دانشگاه شهید بهشتی ادامه تحصیل دهند.

دانشجویان

دانشجویان کارشناسی ارشد علوم باغبانی گرایش گیاهان دارویی (ورودی 1389)

ردیف

نام

نام خانوادگی

شماره دانشجویی

استاد راهنما

1

مصطفی

افضلی فر

89412003

دکتر هادیان

2

زیبا

بختیار

89412004

دکتر میرجلیلی

3

سحر

پرکان نیکی کند

89412005

دکتر هادیان

4

صفی اله

رییسی سرتشنیزی

89412008

دکتر نجفی

5

مرضیه

شوریابی

89412010

دکتر نجفی

6

مسعود

قاسمی

89412014

دکتر میرجلیلی

رشته تولید گیاهان دارویی (مقطع کارشناسی ارشد)

توليد گياهان دارويي به رشته اي از علوم مرتبط با كشاورزي همگام با ساير علوم از قبيل فيتوشيمي و گياهشناسي اطلاق مي شود كه به بررسي روش ها و تكنيک هاي نوين در زمينه توليد و فرآوري گياهان دارويي و نيز بهره برداري پايدار آنها از طبيعت مي پردازد. هدف از ايجاد اين رشته، آموزش متخصصيني ماهر در زمينه توليد، فرآوري و نيز بهره برداري پايدار از گياهان دارويي منطبق با استاندارهاي جهاني مي باشد. فارغ التحصيلان اين دوره قادر خواهند بود در عرصه هاي مختلف تحقيقاتي، آموزشي و توليدي در زمينه توليد و بهره برداري از گياهاندارويي و معطر و نيز تدوين راهكارهاي دراز مدت كشور در اين زمينه، نيازهاي ملي و منطقه اي را تأمين نمايند.

دانشجویان

اخذ مجوز پذیرش دانشجو در رشته مهندسی کشاورزی- تولید گیاهان دارویی، مراحل نهایی خود را در شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی می کند و پس از صدور مجوز، با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری کارشناسی ارشد از بين فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي رشته هاي کشاورزي شامل علوم باغباني، زراعت و اصلاح نباتات، توليدات گياهي، توليد و بهره برداري گياهان دارويي و گياه پزشکي دانشجو مي پذيرد.


 چاپ   
 
 
pr.office@mail.sbu.ac.ir :روابط عمومي   info@sbu.ac.ir :وب سايت   نقشه‌ي سايت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه شهید بهشتی می باشد
 
جامعه دانشگاهی